Edebiyat ve Şiir Üzerine Düşünmek

admin
güçlü ateşoğlu
Güçlü Ateşoğlu
Son Güncelleme Ağustos 20, 2022
0 kişi kayıtlı

Atölye Hakkında

Güçlü Ateşoğlu ile dört haftalık felsefe atölyemizde konumuz:
‘Edebiyat ve Şiir Üzerine Düşünmek’
Sözcükler ve dizeler bize ne anlatır, neyi duyarız? Anlamak ile duymak nasıl birleşir? İkisinde de kökensel ve zeminde olan ne var ve çağdaş olanda neyi duyumsatır, bize neyi hissettirir? Müşterekliğin izini nasıl dillendirebiliriz? İki figürü felsefe-edebiyat ilişkisinde, diğer iki figürü şiirden ötesine konuşturmaya çalışacağız.

Eğitmenin

admin

5.0/5
53 Kurs
3 Yorum
0 Öğrenci
Daha fazla

Güçlü Ateşoğlu

Felsefe Eğitmeni

0/5
5 Kurs
0 Yorum
9 Öğrenci

ODTÜ’nde Felsefe Bölümü’nde lisans eğitimi alan Güçlü Ateşoğlu, aynı üniversitenin aynı bölümünde “Hegel Felsefesinde Öznelerarasılık ve Özgürlük” başlıklı yüksek lisans tezini tamamladı.

Araştırma Görevlisi olduğu Muğla Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde “Hegel Felsefesinde Metafizik” başlıklı doktora teziyle doktor unvanına hak kazandı.

2010 yılından beri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak görevini sürdürüyor.

Baykuş Felsefe Yazıları Dergisi Genel Yayın Yönetmenliğini de üstlenen Ateşoğlu, ayrıca Ayrıntı Yayınları’nda ve Say Yayınları’nda Felsefe Dizisi Editörlüğü çerçevesinde Spinoza’dan Fichte ve Schelling’e, Hegel’den Marx ve Collingwood’a kadar seksene yakın felsefe kitabını yayımlamıştır. Yüz elli bin adedi aşan Felsefenin Kısa Tarihi kitabının da çevirmenidir.

Daha fazla

Yorum yaz