Felsefe Atölyesi – Garip Akımı’na Felsefi Bir Yorum

güçlü ateşoğlu
Güçlü Ateşoğlu
admin
Son Güncelleme Kasım 28, 2022
2 kişi kayıtlı

Atölye Hakkında

Güçlü Ateşoğlu ile Melih Cevdet Anday, Orhan Veli ve Oktay Rifat’ın içinde bulunduğu Garip Akımı’nı ve felsefî yorumunu ele alacağımız dört haftalık felsefe atölyemizde, İkinci Yeni’yle ilişkileri ve bu akıma daha sonradan yönlenmeleri bağlamında düşünceye katkıları tartışılacaktır.

Requirements

  • Zoom Uygulaması

Eğitmenin

Güçlü Ateşoğlu

Felsefe Eğitmeni

0/5
8 Kurs
0 Yorum
16 Öğrenci

ODTÜ’nde Felsefe Bölümü’nde lisans eğitimi alan Güçlü Ateşoğlu, aynı üniversitenin aynı bölümünde “Hegel Felsefesinde Öznelerarasılık ve Özgürlük” başlıklı yüksek lisans tezini tamamladı.

Araştırma Görevlisi olduğu Muğla Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde “Hegel Felsefesinde Metafizik” başlıklı doktora teziyle doktor unvanına hak kazandı.

2010 yılından beri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak görevini sürdürüyor.

Baykuş Felsefe Yazıları Dergisi Genel Yayın Yönetmenliğini de üstlenen Ateşoğlu, ayrıca Ayrıntı Yayınları’nda ve Say Yayınları’nda Felsefe Dizisi Editörlüğü çerçevesinde Spinoza’dan Fichte ve Schelling’e, Hegel’den Marx ve Collingwood’a kadar seksene yakın felsefe kitabını yayımlamıştır. Yüz elli bin adedi aşan Felsefenin Kısa Tarihi kitabının da çevirmenidir.

Daha fazla

admin

5.0/5
97 Kurs
3 Yorum
0 Öğrenci
Daha fazla

Yorum yaz