Felsefe Atölyesi

güçlü ateşoğlu
Güçlü Ateşoğlu
Son Güncelleme Ocak 14, 2022
7 kişi kayıtlı

Atölye Hakkında

Güçlü Ateşoğlu ile dört haftalık felsefe atölyemiz başlıyor!

Felsefi dünyaların içinden geçmek: Antikçağ, Yeniçağ, Aydınlanma  ve Çağdaş Felsefesi perspektifinden geçmişe ve bugüne bakmak, geçmiş-şimdi ilişkisinin dönüştürücü rolü üzerinde durmak…

Yer : İstanbulTel: +90 530 767 54 60

Requirements

  • Zoom Uygulaması
  • İnternet

Müfredat

Antik Yunan Felsefesi

Yeniçağ Felsefesi

Aydınlanma Felsefesi

Çağdaş Felsefe

Eğitmenin

Güçlü Ateşoğlu

Felsefe Eğitmeni

0/5
5 Kurs
0 Yorum
11 Öğrenci

ODTÜ’nde Felsefe Bölümü’nde lisans eğitimi alan Güçlü Ateşoğlu, aynı üniversitenin aynı bölümünde “Hegel Felsefesinde Öznelerarasılık ve Özgürlük” başlıklı yüksek lisans tezini tamamladı.

Araştırma Görevlisi olduğu Muğla Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde “Hegel Felsefesinde Metafizik” başlıklı doktora teziyle doktor unvanına hak kazandı.

2010 yılından beri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak görevini sürdürüyor.

Baykuş Felsefe Yazıları Dergisi Genel Yayın Yönetmenliğini de üstlenen Ateşoğlu, ayrıca Ayrıntı Yayınları’nda ve Say Yayınları’nda Felsefe Dizisi Editörlüğü çerçevesinde Spinoza’dan Fichte ve Schelling’e, Hegel’den Marx ve Collingwood’a kadar seksene yakın felsefe kitabını yayımlamıştır. Yüz elli bin adedi aşan Felsefenin Kısa Tarihi kitabının da çevirmenidir.

Daha fazla

Yorum yaz

çağlarboyufelsefe

600.00

Seviye
Tüm Seviyeler
Kategori
Dil
Türkçe