Özlem Kumrular ile İspanyolca Yazı Başlangıç Seviyesi Atölyesi

Prof.Dr.Özlem Kumrular
Prof. Dr. Özlem Kumrular
Son Güncelleme Eylül 13, 2021
2 kişi kayıtlı

Material Includes

  • Ders kayıtları katılımcılara iletilmektedir. Derste kullanılacak kitap isimleri kayıt sonrası katılımcılara iletilecektir.

Requirements

  • Zoom
  • İnternet

Hedef Kitle

  • Edebiyata ilgi duyan, yazmak konusunda başlangıç yapmak isteyen herkes katılabilir.

Eğitmenin

Prof. Dr. Özlem Kumrular

0/5
19 Kurs
0 Yorum
7 Öğrenci
1974 yılında İstanbul’da doğdu. Lisansını Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünde, yüksek lisansını aynı üniversitenin tarih bölümünde, doktorasını ise İspanya’da, Avrupa’nın en eski üçüncü üniversitesi olan Salamanca Üniversitesi’nde yaptı. 2018 yılında profesörlüğünü aldı. 16. yüzyıl Avrupa-Osmanlı ve Akdeniz tarihi, İspanyol ve İtalyan paleografisi, imgebilim, dini ve sosyal çatışmalar, marjinal sosyal gruplar, Türk korkusu, İslam korkusu, Osmanlı kadınları, Harem, pikaresk roman ve yemek tarihi üzerine çalıştı. Farklı alanlarda dersler verdi. Çeşitli alanlarla uluslararası sempozyumlar düzenledi. Tarih, edebiyat, mizah ve müzik dallarında 23 kitap yayınladı, farklı dillerden 12 kitap çevirdi. Farklı dillerde sayısız makale yazdı, konferanslar verdi. Aşkın Beş Hali adlı romanı İspanya’da 2005 yılında roman- çeşitlilik ödülü aldı. Eserleri 11 dile çevrildi. Blue Jean, Cosmopolitan, Atlas başta olmak üzere pek çok dergide yazdı. Halk TV’de ‘Yüksek Adrenalin’ adlı günlük kültür-sanat programını, Ulusal Kanal’da ise Mehmet Perinçek’le ‘Zaman Treni’ adlı tarih programını hazırladı ve sundu. Metin Uca’nın sahneye koyduğu ‘Çok Püsürlü Tarihi Oyun’, ‘Michelangelo’nun Kamburu’ ve ‘Bunu Mu Demek İstedim’ adlı tek kişilik oyunları yazdı. İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, Yunanca, Almanca, Japonca, Osmanlıca, Hırvatça dillerini bilmektedir.​
Daha fazla

Yorum yaz

Prof.Dr.Özlem Kumrular

2,500.00

Seviye
Başlangıç
Kategori
Dil
Spanish

Material Includes

  • Ders kayıtları katılımcılara iletilmektedir. Derste kullanılacak kitap isimleri kayıt sonrası katılımcılara iletilecektir.