top of page

Serhan Bali ile Berlin, Dresden, Leipzig

Serhan Bali
Serhan Bali

Turumuz boyunca Almanya’nın en sevilen şehirlerinden üçü olan Berlin, Leipzig ve Dresden’i yakından tanımanın yanında bu üç şehrin mükemmel sanatsal ve müziksel
mirasına da şahit olacağız.

Dünyanın önde gelen müzik başkentlerinden biri olan Berlin’de eşsiz opera/konser deneyimi yaşayacak, ‘Almanya’nın Bach Şehri’ olan, tüccarlar şehri Leipzig’de Batı müziğinin en büyük yaratıcı isimlerinden Bach’ın izlerini adım adım takip edecek, muazzam bir kraliyet geçmişine sahip, ‘Elbe’nin Floransa’sı’ lakaplı, küllerinden yeniden doğan şehir Dresden’in eşsiz tarihi, kültürel ve sanatsal birikimini yakından tanıyacağız.


1.Gün

8 Mayıs Çarşamba

THY ile sabah saatlerinde Berlin Havaalanına ineceğiz. İlk gün otobüsle ve yürüyerek şehrin önemli noktalarını tanıyacağız. Kurfürstendamm Bulvarında zaman geçireceğiz. Bulvar üzerindeki Kaiser Wilhelm Anı Kilisesini ziyaret ettikten sonra bölgede alışveriş yapmak ve öğle yemeği için serbest zamanımız olacak. Alexanderplatz, Berlin Duvarı kalıntıları, Checkpoint Charlie, Potsdamer Platz, Bundestag, ilk günkü tur sırasında otobüsle ve yürüyerek göreceğimiz önemli duraklar olacak. Otele yerleştikten sonra serbest zaman ve akşam yemeği için buluşma. Geceleme Berlin’de.


2.Gün

9 Mayıs Perşembe

Kahvaltıdan sonra tüm gün Berlin’i keşfetmeye devam ediyoruz. Önce, İranlı sanatçı Yadigar Asisi’nin gözünden Batı Anadolu’daki antik Pergamon kentinin 360 derecelik muhteşem bir canlandırmayla anlatıldığı Bergama Müzesine bağlı Panorama adlı müzeyi ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından Berlin’in eski Yahudi Mahallesini de barındıran ünlü Hackescher Markt semtinde yürüyüş yapacağız. Rotes Rathaus, Nikolai Meydanı, Schlossplatz, Unter den Linden Bulvarı, Brandenburg Kapısı, iki ünlü katedraliyle Gendarmenmarkt, Friedrichstraße bugün yürüyerek gezeceğimiz önemli duraklar olacak. Akşam yemeğinden sonra arzu eden misafirlerimizle birlikte, dünyanın en prestijli opera kurumlarından biri olarak kabul edilen Berlin Devlet Operasında (Staatsoper Berlin) Mozart’ın Sihirli Flüt operasını çok seçkin bir kasttan, sıradışı bir rejiyle izleyeceğiz. Müziksever misafirlerimiz için alternatif olarak geliştirdiğimiz bir diğer program da, Berlin Filarmoni Orkestrasının Oda Müziği Salonunda Vivaldi’nin Dört Mevsim’ini de içeren renkli bir konser. (Bilet uygunluğuna göre program değişiklik gösterebilir). Geceleme Berlin’de.


3.Gün 10 Mayıs Cuma

Sabah otelden check-out yaparak otobüsle 2 saat uzaklıktaki Leipzig’e geçeceğiz. Gün boyu Saksonya’nın en kalabalık ve en canlı şehri olan ‘Bach Kenti Leipzig’i tanıyacağız. Leipzig’in kalbi olan trafiğe kapalı Grimmaische Caddesi, geçmiş yüzyıllardan kalma avlulu hanlar, Bach Müzesi, Bach’ın ana kilisesi olan St Thomas Kilisesi, Augustus Meydanı, Gewandhaus Konser Salonu tur sırasında göreceğimiz önemli duraklar olacak. Serbest zaman da içerecek günübirlik Leipzig turumuzdan sonra bu güzel şehirden ayrılıp son iki gecemizi geçirmek üzere otobüsle 1,30 saat uzaklıktaki Dresden’e doğru yola çıkacağız. Akşam yemeğinden sonra, arzu eden misafirlerimizle birlikte, dünyanın en iyi üç senfoni orkestrasından biri olarak kabul edilen Amsterdam Concertgebouw Orkestrasının Dresden Müzik Festivali kapsamında vereceği açılış konserini izleyeceğiz (Bilet uygunluğuna göre program değişiklik gösterebilir). Geceleme Dresden’de.


4.Gün

11 Mayıs Cumartesi

Kahvaltının ardından, II. Dünya Savaşı sırasında yerle bir edilmesine rağmen küllerinden yeniden doğan, ‘Elbe’nin Floransa’sı’ lakaplı Dresden’i keşfe çıkacağız. Sakson Kraliyet Sarayı, Saray Kilisesi, Semperoper, içinde bizleri de ilgilendiren dünyaca ünlü Türckische Kammer’i de barındıran Silahhane (Rüstkammer), Augustus Köprüsü, şehrin Barok dönem şaheseri olan Zwinger Sarayı, turumuz sırasında göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz duraklar olacak. Akşam yemeğimizi tarihi Sophienkeller im Taschenbergpalais adlı restoranda alacağız. Geceleme Dresden’de.


5.Gün

13 Mayıs Pazar

Sabah otelden check-out yaptıktan sonra Dresden’e 1 saat uzaklıkta bulunan, dünyaca ünlü porselenleriyle ünlü Meissen kasabasını ziyaret edeceğiz. Meissen’i genel hatlarıyla tanıdıktan sonra Berlin’e geri dönecek, bu kez şehrin içine girmeden, merkezin hemen güneyinde yer alan, dünyaca ünlü Yahudi Müzesini ziyaret edeceğiz. 2. Dünya Savaşı sırasında Yahudilere eşi görülmemiş bir zulüm uygulayan Almanya’sının Nazi geçmişiyle hesaplaşmasının ve geçmişten aldığı dersleri yeni nesillere aktarma çabasının muazzam bir örneği sayılan bu eşsiz müzeyi gezdikten sonra, İstanbul’a dönmek üzere Berlin Havalimanına doğru yola çıkacağız.

08-12 Mayıs 2024

4 Gece

dna-logo.png
Yorumlar
Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación*
bottom of page