top of page

Endülüse Yolculuk

Mario Levi
Mario Levi

Endülüs’te müziğe ve edebiyata yolculuk… Elhamra Sarayı’nı gezerken Tarrega’nın “Elhamra Anıları”nı dinlemek… Granada’nın sokaklarında Lorca’yı hatırlamak… Sevilla’da flamenkonun ruhunu hissetmek… Cordoba’da kaybolan medeniyetlerin izini sürmek… Var mısınız? Adımlarımız bizi çok renkli bir tarihin başka köşelerine götürecek…


03 EKİM 2023

1.Gün

ISTANBUL - MALAGA - GRANADA

İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 05:00´de buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava yollarının TK 1303 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:35'da Malaga 'ya hareket. Yerel saat ile 11:15'da varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ve rehberimizle buluşuyor,Malaga şehir turuna başlıyoruz. Ünlü ressam Pablo Picasso'nun doğduğu şehir Malaga turumuzda Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaza de la Merced, Yahudi Mahallesi, Anayasa Meydanı ve Larios Caddesi, Puerto Marina (Liman), La Alcazaba ve Gibralfaro Kalesi göreceğimiz yerler arasında.

Malaga şehir turumuzun ardından Granada otelimize transfer ve serbest zamandan sonra Granada bynight yürüyüş turumuz olacaktır.


04 EKİM 2023

2.Gün

GRANADA

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Granada'ya 3 km mesafede olan Alhambra Sarayı ziyaret ediyoruz (Bahçe-Harem bilet alabilirsek dahil giriş dahil )Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan bu ünlü eser Gırnata'ya hâkim Sabika tepesi üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak 13.yüzyılda yapılmaya başlanmış olup, inşaatı 15. yüzyıla kadar sürmüştür. İspanya'daki en önemli yapı olan bu saray dışarıdan biraz sert görünse de, içinde dönemin en maharetli ustaları çalışmış ve dantel gibi örmüşlerdir duvarlarını. Sarayda kullanılan kırmızı topraktan dolayı aldığı kırmızı rengi sebebi ile de Alhamra, yani "Kızıl" denmiştir. Turumuzun ardından Granada alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman veriyoruz Ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.


05 EKİM 2023

3.gün

GRANADA - CORDOBA - SEVİLLA

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ve çıkış işlemlerinin ardından ilk olarak yaklaşık 2 saat mesafede olan Cordoba'ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Lucena'na uğrayacak ve zeytini ve zeytin yapı ile ünlü, tamamen doğal yöntemlerle soğuk sıkma zeytinyağlarını tadabileceğiniz Lucena 'da vereceğimiz kısa mola da günümüze ayrı bir lezzet katacak. Cordoba'ya ulaştıktan sonra Unesco Dünya Mirası listesindeki şehirlerden olan Cordoba'ya varışta ilk olarak panaromik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz; yapımına 785 yılında başlanan ve 990 yılında de tamamlanan, batı islam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii (girişleri dahil), Roma Köprüsü, Musevi Mahallesi, çiçekli avluları ile Cordoba evleri, Şehir Bedesteni Zoco, Çiçek Sokağı, ünlü filozof ve doktor heykelleri, şehir surları turumuz sırasında görülecek yerler arasındadır. Sonrasına Sevillaya doğru hareket ediyoruz. Sevilla da panoramik şehir turumuzunun ardından otelimize transfer ve serbest zaman.


06 EKİM 2023

4.Gün

SEVİLLA

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Sevilla katedrali ve Alcazar Sarayını ziyaret edeiyoruz. Göreceğimiz yerler arasında 1929 yılındaki Expo için yapılmış olan İspanya Meydanı ve Expo Pavilionları, Altın Kule, Guadalquivir nehri havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı, Boğa Güreşi Arenası, Triana Köprüsü bulunmaktadır. Akşam dileyen konuklarımız ile Flamenco gecesine katılıyoruz.


07 EKİM 2023

5.Gün

SEVİLLA - MALAGA

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Cadiz ve Setenil üzerinden Ronda' ya ve ardından da Malagaya yönüne doğru hareket ediyoruz. Sırada bizi, Cadiz'e ait en güzel beyaz kasabalardan olan Setenil de las Bodegas beklemekte. Bu küçük kasabada kayalıkların altına ve içine inşa edilmiş tipik Endülüs evlerini, geleneksel kiliselerini gördükten sonra Endülüs bölgesinde yer alan Malaga şehrine bağlı bir kasaba olan Rondaya ulaşıyoruz. Yüksek bir kayalık vadi üzerine kurulmuş olan ve tarih kokan Ronda, tarihi şehir bölgesi ve farklı mimarisi ile kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Ronda gezimizin ardından; Malaga ya doğru haraket ediyoruz . Konaklama Malaga daki otelimizde


8 EKİM 2023

6.Gün

MALAGA (MARBELLA) - İSTANBUL

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest saatler. Dilerseniz Malaganın eşsiz plajlarında denize gireblirsiniz. Buluşma saatinde check outumuzu yapıp; İpek kumlu kumsalları, 25 km. uzunluğundaki kıyı şeridi ile Akdeniz 'in en şık tatil rotalarından olan Marbella turu düzenliyoruz Lüks yat,ev ve araçların, şehrin adeta sembolü haline geldiği Marbella 'da Caco Antiguo 'un (Eski Kent) tarihi binalar, çiçek dolu balkonlu evleri eşliğinde yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Eski Arap Kalesi, Santiago Şapeli ve yat limanı görülecek yerler arasındadır. Eski kent 'e açılan, tropikal bitkiler, palmiyeler ve portakal ağaçları ile bezeli Orange Meydanı'nda vereceğimiz serbest zaman ardından rehberin belirleyeceği saatte Malaga havalimanına hareket ediyoruz.

Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava yollarının TK 1306 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.45'de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 23.05'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.


Gerçekleşti

6 Gece

dna-logo.png
Yorumlar
Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating*