top of page

Pelin Batu ile Venedik Karnavalı

Pelin Batu
Pelin Batu

Sirmione, Garda Gölü, Verona, Treviso, Venedik, Murano-Burano Adaları, Milano, Bergamo

Garda Gölü kıyısında muhteşem kasaba: Sirmione

Aşk şehri Verona’da ‘Verona Festivali’

Treviso’da Castello Di Roncade Şatosu’nda şarap tadımı

Venedik Karnavalı

Murano-Burano Adaları

Venedik’in Kanallarında Romantik Gondol Gezisi

Milano şehri

Bergamo’nun Tarihine Eşsiz Yolculuk…


1. Gün

7 Şubat (Çarşamba)

Sabah 11.35 civarında Milano’ya iniyoruz. İnişten sonra, gümrük ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından, havalimanından en geç 13:00 gibi çıkıyoruz. İlk olarak Garda Gölü’nün kenarında yer alan şirin Sirmione kasabasına doğru hareket ediyoruz. 14.30 gibi ulaşmış olacağız. Öğle yemeğimizi Sirmione’de alacağız. Ardından yılın bu ayında Aşk Festivali’nin yer aldığı dillere destan Romeo ve Juliet’in aşkının yaşandığı şehre Verona’ya gidiyoruz. 17.00 gibi otelimize ulaşacağız. Ardından akşam ve gece boyu yer alacak festivale etkinliklerine katılacağız. Konaklama Verona otelimizde. ( 1. Gecemiz.)

2. Gün

8 Şubat (Perşembe)

Kahvaltı sonrası Verona şehrini geziyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Arena di Verona, Piazza delle Erbe, Casa di Giulietta, Castel Vecchio bulunmakta. Saat 12.00 de Verona’dan ayrılıyoruz ve Venedik yönünde doğru yol alıyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuk ile önce Venedik şehrinin hemen kuzeyinde yer alan ve şarapları ile ünlü Treviso ilçesini ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz sonrasında Castello Di Roncade Şatosu’nda şarap tadım yapıyoruz. Şatonun şaraplarından satın almak da mümkün olacak. Ardından otelimiz olan Double Tree Hilton Venice’e check-in yapıyoruz . Belirleyeceğimiz saatte Venedik’e ulaşmak için otobüsümüz ile Tronkettoya ulaşıyoruz ve orada bizi bekleyen vapurettomuz ile San Marco Meydanı’na gidiyoruz ve festival etkinliklerine katılıyoruz. Akşam yemeğinden sonra tekrar vapurettomuz ile şehirin gece ışıklarını seyrederek önce Tronkettoya ardından da otobüsümüz ile otelimize dönüyoruz.

Konaklama Otelimizde. (2. Gecemiz )

3. Gün

9 Şubat (Cuma)

Kahvaltının ardından otelden Troncechetto’ya transfer. Bizi bekleyen Vaporetto denilen özel tekne ile Murano, Burano Adalarına doğru yola çıkıyoruz. Cam atölyeleri ile ünlü Murano adasını ziyaret edeceğiz. Üfleme cam tekniğinin demostrasyonu sonrasında bir sonraki adaya BURANO ADASINA geçeceğiz, Burano denizci ve balıkçıların yaşadığı renkli evleri ile ünlü turistik bir ada. Adayı gezdikten sonra, serbest saatler. Öğle yemeğini bu adadaki leziz deniz mahsulleri ile yapmanızı öneririz. Ardından tekrar teknemiz ile Venedik San Marco Meydanı’na döneceğiz. Rehberli şehir turumuz San Marco Meydanı’ndan başlayacak. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’te süslemeleri ile ‘altınkilise’ unvanını kazanan San Marco Bazilikası ve mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. Sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında Gondol gezisi yapacağız, gezimiz esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu sure içinde bir sure kaldığı Salute Kilisesi’ni göreceğiz. Tur bitimi festival aktiviteleri için bol bol vaktimiz olacak. Otelimize transfer öncesi akşam yemeği için birlikte Venedik’te güzel bir yemek organize ediyoruz. Ardından 22.00’de Vapuretto ile Tronchetto’ya doğru yola çıkıyoruz. Sonrasında, otobüs ile otelimize transfer oluyoruz. Dinlenmek üzere serbest saatler. (3. Gecemiz.)

4.Gün

10 Şubat (Cumartesi)

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış ve ver elini modanın başkenti, İtalya’nın çağdaş kenti Milano. Yaklaşık üç saatlik keyifli bir otobüs yolculuğundan sonra Milano şehrine varış, şehir gezisi…Milano’da göreceğimiz yerler: La scala Tiyatrosu, Victoria Emanuella Galerisi, ünlü Duomo Katedrali ve Sforsezco Kalesi Ardından serbest saatler ve akşam hep hep beraber yemek organizasyonu yapacağız. Konaklama Otelimizde. (4. Gecemiz.)

5.Gün

11 Şubat (Pazar )

Sabah o telden check out işlemlerimiz yapıp, ayrılıyoruz ve Bergamo’ya doğru yola çıkıyoruz. Bergamo Unesco Dünya tarihi mirasına kilometrelerce uzanan Venedik duvarları ve ortaçağdan kalma balık sırtı dizilimli taşlardan oluşan sokakları ile eşsiz bir ortaçağ kasabası. Yılda bir milyon kadar ziyaretçi alsa da, ne hikmet ise, çok bilinmiyor Bergamo şehri… Bergamo’da Alta Citta denen tarihi yüksek şehre füniküler ile çıkıyoruz. Şehri geziyoruz. Nefis pizzaları olan restauranlarının birinde öğle yemeği için atıştırıp sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup füniküler ile aşağıya iniyoruz. Ardından havalimanına geçiyoruz. Dönüş uçağımızın İstanbul’a beklenen iniş saati 21.00...


Fiyat bilgisi için sunum dosyamızı indirmeyi unutmayın...Gerçekleşti

4 Gece

dna-logo.png
Yorumlar
Oceniono na 0 z 5 gwiazdek.
Nie ma jeszcze ocen

Oceń*
bottom of page