top of page

Serhan Bali ile İtalya

Serhan Bali
Serhan Bali

NAPOLİ’de Opera!
Napoliten Gecesi..
Amalfi’nin ilham veren kıyıları: Sorrento, Positano,..
Castel Gondolfo
Nemi
ROMA’da Senfonik Müzik konseri!
Vatikan, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Collessium,
Pantion….
Sanatın şehri FLORANSA…
VENEDİK’te San Marco Meydanı, Gondol sefası….

1.Gün

İlk gün Amalfi kıyıları ile gezimize başlıyoruz. Bu gezimizde yüksek sarp kayalıklarından nefes kesen manzarası ve denize hakim renkli, sevimli köyleri, kıvrımlı ve dik yolları, süslü bahçeleri ve turkuaz suları ile İtalya'nın en güzel kıyı şeridi olan Amalfi Sahilleri'ni görme imkanı buluyoruz. Ayrıca zıtlıklarıyla beraber tüm güzelliklerini sergileyen güney ve kuzey İtalya panoramasını görme şansını yakalıyoruz.


Gezimize İtalya'nın en romantik şehirlerinden biri olan Sorrento ile başlıyoruz. Limonçellolarına bayılacaksınız. Yemyeşil sokakları ve çiçeklerle dolu meydanlarıyla Sorrento büyüsüne kapıldıktan sonra; Positano’ya özel küçük minibüsler ile geçiyoruz. Bütün evler üst üste konulmuş gibi görünen bu şehrin her yerini limon bahçeleri kaplıyor.

Akşam şehre döndükten sonra isteyen konuklarımız ile Napoliten gecesine gidiyoruz!


2.Gün

Kahvaltı sonrası Napoli sokaklarına kendimizi bırakıyoruz…Serhan Bali anlatımları eşliğinde şehri geziyoruz…


16. yüzyılda inşa edilen Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazaları ile ünlü Galleria Umberto, Roma'daki Pantheon'dan esinlenerek yapılan San Francesco di Paolo Kilisesi, Piazza Plebiscito, Castel Nuovo ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır.


Napoli’nin en renkli kahve noktası Caffè Gambrinus’ta soluklanacağız ve Napoli mutfağının enfes tatlılarının tadına bakacağız. Gambrinus’un romantik ışıkları altında, mekânda yükselen Napoli şivesi eşliğinde sohbet edeceğiz.


Akşam, katılmak isteyen konuklarımız için opera izlemeye gidiyoruz!


3.gün

Kahvaltımızın ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile Roma’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda ilk olarak, Papa’nın yazlık sarayının da bulunduğu nefis manzarası ile ünlü Castel Gondolfo turumuzu gerçekleştiriyoruz.


Sonrasında Nemi kasabasında kısa bir gezi yapacak, muhteşem manzarasını resmedip, eşsiz lezzetteki dağ çileklerinin ve bölgeye özgü sosların tatlarına bakma imkanımız olacak. Ardından Roma’ya doğru yolumuza devam ediyoruz.


Roma’ya ulaştıktan sonra otobüs ile panoramik bir tur yapıyoruz. Her köşesinden adeta tarih fışkıran Roma’da birçok tarihi yapıyı görüp Roma turumuzu gerçekleştirmek için otelden Venedik Meydanı’na otobüs ile yola çıkıyoruz. Roma düz ayak bir şehir ve en güzel yürüyerek keşfediliyor.


Yürüyerek gerçekleştireceğimiz gece turumuzda, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, Piazza Venezia, Vittorio Emanuele Anıtı, Duce’nin ünlü Balkon konuşmasını yaptığı balkonu göreceğiz. Ardından Pantheon’u görüp, Piazza Navona’da akşam yemeği için serbest saatlere geçeceğiz. Yemek sonrası yürüyerek efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi’ni gece göreceğiz. Ardından otelimize yerleşeceğiz.


4.Gün

Kahvaltının ardından Roma’da yapacağımız rehberli şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Bugün çok yer göreceğiz. Aman rahat giyininiz…


Önce, Hristiyanlık dininin katolik mezhebinin yönetim merkezi olan devlete: Vatikan’a gidiyoruz ve katedrali ziyaret ediyoruz. Ardından panoramik Roma şehir turumuz için hareket ediyoruz. “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, Antik Dönem’den Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle farklı ülkelerin insanlarını etkilemeye devam ediyor…


San Pietro Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Melekler Kalesi’ni görüp ardından otobüsümüz ile Piazza Popolo’ya ulaşıyoruz. Piazza Popolo’dan, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri’ne geçip serbest saatlere geçiyoruz. Meşhur Tiramisucular, dondurmacıları, makarnacıları ziyaret etme ve tadım yapma imkanımız olacak. Ardından Pantheon’a yürüyoruz.


Pantheon’dan sonra Piazza Navona’da geçip yemek için serbest saatler veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saaatte buluşuyoruz ve turumuzda Avrupa medeniyetine şekil vermiş, yirmi üç asırlık tarihine tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum’a gidiyoruz. Lokal rehberimiz ile birlikte bu tarihi

etkileyici arenanın iç̧ini ziyaret ediyoruz. ‘Senfonik Konser’e katılmak isteyen konuklarımız ile akşam konserdeyiz…


Ardından konaklamamız otelimizde…


5.Gün

Kahvaltının ardından otelden çıkış yapıyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Rönesans’ın başkenti Floransa’ya hareket ediyoruz. Varışımızda yapacağımız rehberli Floransa şehir turumuzda, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın dördüncü büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışardan görüyoruz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri, İncil’in eski ahit bölümünde anlatılan ve peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı bronz kapıdır (vaftizhane kapısı- cennet kapısı). Daha sona bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Michelangelo Tepesi’nde bir fotoğraf molası ardından, Floransa’daki otelimize geçiyoruz.


6.Gün

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Venedik yoluna koyuluyoruz. Tronchetto’ya ulaşınca bizi bekleyen Vaporetto denen özel tekne ile San Marco Meydanı’na ulaşıyoruz… Rehberli Şehir Turumuz San Marco Meydanı’ndan başlayacak. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve aç̧ık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’te süslemeleri ile ‘altınkilise’ unvanını kazanan San Marco Bazilikası ve mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış Köprüsü’’, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkanlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasındadır.


Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında Gondol gezisi yapacağız, gezimiz esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’ni göreceğiz. Tur bitimi otelimize transfer öncesi akşam yemeği için serbest saatlerimiz olacak.


Ardından 21.30 de Vaporetto ile Tronchetto’ya doğru yola çıkıyoruz. Sonrasında, otobüs ile otelimize transfer oluyoruz. Dinlenmek üzere serbest saatler.


7.Gün

Son günümüzde kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Belirtilen saatte Venedik Havalimanı’na transferimizi yapıyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY uçuşumuz ile İstanbul Havalimanına doğru hareket ediyoruz.


Yerel saat ile 19.15’da İstanbul’a ulaşıyoruz.

Gerçekleşti

6 Gece

dna-logo.png
Yorumlar
Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating*
bottom of page