top of page

Rüya Ülkesi Küba

Havana, Trinidad, Varader

Che Guevara’nın Evi

San Jose El Sanatları Pazarı

Pinar del Rio & Vinales Vadisi Gezisi

Cienfuegos Şehri Gezisi

Santa Clara Gezisi

Amerikan Arabaları ile Havana Gezisi

Hemingway Gezisi


1.Gün 13 saat 40 dakikalık uçuş ardından Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimiz ardından özel aracımız ile Havana şehir gezisine başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimiz Cafe Del Oriente’de. Ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği için Esquina de Fraile’de. Akşam yemeği sonu otele dönüş.


2.Gün

Kahvaltının ardından Benzersiz Havana gezisine başlıyoruz. Gezimize 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan klasik Amerikan arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Picasso’su olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz.


Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimiz La Divina Pastora’da. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesi’ni gezeceğiz.


Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesi’nde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları ve eşyaları bahçesinden görebileceğiz. Gezimizin ardından San Jose El Sanatları Pazarı’nda alışveriş yapmak için serbest zaman. Burada Kübalı ressamların yaptıkları tablolar ve diğer sanat eserlerini bulmanız mümkün. Gezimizin ardından otele geri dönüş. Akşam yemeği Yarini Restoran’da Yemek sonu otelimize dönüş.


3.Gün

Sabah otelden alacağımız kahvaltının ardından Pinar del Rio & Vinales Vadisi gezisi için hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık üç saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Gezimiz devamında vadinin ortasında bulunan Rancho San Vicente restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Otelimize varış ve serbest zaman.


4.Gün Kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış Cienfuegos’u gezmeye balşıyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu panoramik olarak gezecek, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehir gezimiz ardından öğle yemeğimizi Palacio de Valle ‘de alıyoruz. Yemeğin ardından Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz.


Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’a varış ve UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker kamışı üretimiyle zenginleşen, Küba’nın gurur kaynağı, günümüze Kolonyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Trinidad şehrini keşfetmeye başlıyoruz. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı olan La Canchanchara Bar’da Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Gezimizin ardından otelimizde yerleşme ve konaklama. Akşam yemeği 4* her şey dahil otelimizde.


5.Gün

Kahvaltı sonrası şehir gezimiz ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimizi Los Caneyes restoran sonrasında şehir gezimize başlıyoruz.

Devrimin en önemli liderlerinden efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton otelinde kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i göreceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp idam edilen ve 30 yıl sonra bedeninin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che”nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz.


Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Otele varış ve konaklama her şey dâhil hizmet veren Varadero otelimizde.

6.Gün

Tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlecek Crucero Del Sol & Cayo Blanco Adası turuna katılabilirler.

OPSİYONEL GEZİ

Sabah kahvaltımız ardından “Crucero Del Sol & Cayo Blanco Adası” gezisi için otelimizden ayrılıyoruz. Katamaran tipi teknemiz ile Varadero marinasından hareket ederek Cayo Blanco adasına gidiyoruz. Burada deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartıyoruz. Öğlen yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz, karides vb.) açık büfeden alıyoruz. Gün boyunca teknemizdeki ücretsiz içeceklerle serinliyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyimi sizleri bekliyor. Gezi sonu otelimize dönüş ve serbest zaman. 7.Gün

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. 2.5 saatlik yolculuğumuzun ardından yol üzerinde son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway’in izlerini takip etmek üzere Hemingway gezimize başlıyoruz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan muhteşem La Vigia Çiftliği’ndeki evi La Finca’yı gezeceğiz. Kuş bakışı Havana manzarası eşliğinde kendimizi Hemingway’in başyapıtı olan “Yaşlı Adam ve Deniz” (The Old Man and The Sea) adlı eserinin içinde bulacağız. Pulitzer ve Nobel ödüllü Hemingway’in, kapitalizm karşıtı düşüncelerinden dolayı akıl hastanesine yatırılmasını, elektro şok ile hafızasına zarar verilmesini ve intihar etmeden önce bıraktığı notu hatırlayarak gerçeği tüm çıplaklığı ile hissedeceğiz. Öğle yemeğini Las Terrezas Cojimar restoranda alıyoruz. Ardından otelimize geri dönüş. Akşam yemeğimizi Bueno Vista Social Club şovu eşliğinde El Guarijito Restaurant’ta alıyoruz ardından otele geri dönüş.


8.Gün

Kahvaltı ardından otelimizden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz ve dönüş uçuşumuz için Havana Jose Marti Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz.


Fiyat bilgisi için sunum dosyamızı indirmeyi unutmayın...

Gerçekleşti

7 Gece

dna-logo.png
Yorumlar (2)
Rated 5 out of 5 stars.
5.0 | 1 Rating

Add a rating*
Rated 5 out of 5 stars.

Rüya ülke Küba’da rüya gibi bir gezi yaşadım.Hiç aksamayan organizasyon ile Küba’nın en iyi otel ve restoranlarında konakladığımız,damak zevkleri Türkiye ile çok farklı olmasına rağmen her öğünden doyarak kalktığımız gezide,bizi engin bilgisi ile aydınlatan rehberimiz Cem beyi, her katılımcıyla ayrı ayrı ilgilenerek grubu kaynaştıran Banu hanım ve Rıza beyi ve tabi ki Buart sanat atölyesi ekibini tebrik eder yeni rotalarda buluşmayı dilerim.

Replying to

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yepyeni rotalarda görüşmek dileğiyle... ✈️

bottom of page