top of page

Viyana'da Sanat ve Kültür Gezisi

ve Andrea Bocelli Konseri

Muhteşem bir konser izleyeceğiz...

17 Kasım akşamı Wiener Stadthalle’de İtalyan tenor Andrea Bocelli’yi dinleyeceğiz.


  • Sanat tarihi dinleyeceğiz, Gustav Klimt’i konuşacağız. Sanat Tarihi Müzesi’ni ve Belvedere Müzesi’ni gezeceğiz.

  • Hunderwasser Evleri’ni ziyaret edeceğiz.

  • Viyana’nın simgesi haline gelen Sacher turtamızı Demel Pastanesi’nde tadacağız.

  • Mayerling’i ziyaret edeceğiz ve hikayesini dinleyeceğiz.

  • Hinterbrühl Yeraltı Gölü’nü gezeceğiz.

  • Çok sayıda besteci evine ev sahipliği yapan Viyana’nın en ünlü besteci evi olan Mozart’ın Figarohaus adlı evini ziyaret edeceğiz..

  • Müzik Müzesi’ni ziyaret edeceğiz.

  • Schönbrunn Sarayı’nı göreceğiz.

  • Grinzing meyhanelerinde akşam yemeği yiyeceğiz, sohbet edeceğiz…


Aziz Stephan Katedrali

Avrupa’nın en önemli katedrallerinden biri olan Aziz Stefan Katedrali ziyaret edeceğimiz yerler arasında... 1147 yılında inşaası biten bu katedral, Roma mimarı ve gotik tarzı ile görünür. Viyana’nın özgürlük simgesi olan katedralin üzerinde bulunan çan, ikinci Viyana Kuşatması sırasında Osmanlı ordusunun geri çekilmesi ile ardında bıraktığı mühimmatların eritilmesi ile yapıldığından ‘Türk Çanı’ adını almıştır.


Müziğin Kalbi Viyana

Müzik tarihinin 18. yüzyıldan başlayıp 20.yüzyıla kadar yazıldığı şehirlerin başında gelen Viyana’da Mozart’ın evini ve Müzik Müzesi’ni ziyaret edeceğiz.


Mozart'ın Evi

Ünlü besteci Mozart’ın 1784-1787 yılları arasında yaşadığı ve Figaro’nun Düğünü’nü içerisinde yaşarken bestelediği ‘Frarohaus ‘ diye adlandırılan evini ziyaret edeceğiz. Müzede Mozart’a ait sahşi eşyalarını ve el yazısı çalışmalarını görme imkanına sahip olacağız. Tabii ki eşsiz eserlerini dinleyerek…


Müzik Müzesi

Haus Der Musik Vienna…

Viyana’da 2000 yılında açılmış olan Haus Der Musik, Avusturya’da ilk ses ve müzik müzesi olma özelliğine sahiptir. Enstrümanların geçmişten günümüze nasıl evrildiğini göreceğiniz müzede, ileri teknolojiye sahip multimedya sunumlarını da deneyimleyebilirsiniz.


Sanat Tarihi Müzesi

Kunsthistorische Museum, Sanat Tarihi Müzesi Viyana'nın en önemli sanat kurumlarından biridir. Muhteşem koleksiyonu ile Avrupa'daki benzerleriyle rekabet halindedir. Raffaello, Albrecht Dürer, Tiziano gibi Rönesans sanatçılarının yanı sıra Rubens, Vermeer, Velazquez gibi Barok dönemin önde gelen sanatçılarının eserleri müzenin koleksiyonunda bulunur. Müze Pieter Brueghel'e dair en geniş koleksiyonu barındırmaktadır.


Schönbrunn Sarayı

1442 odalı barok mimarisine sahip olan Schönbrunn Sarayı, ülkedeki en önemli mimari ve tarihi yapılardan biridir. Saray ve bahçesi, 1996 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir. Sarayı gezerken, Avrupa’nın en parıltılı saraylarından biri olarak ihtişam yüklü şölenler, görkemli eğlencelerle geçen zamanda yolculuk yapacağız.


Grinzing Meyhaneleri

Grinzing meyhaneleri turu: Şarap tadımı... Devasa bir imparatorluğun doğudaki başkenti olarak yıllardır kendi sofrasını ve şarap geleneklerini yaratan bu imperyal şehrin şarap dünyasına seyahat ediyoruz. Burada müzik ve içeceklerimiz eşliğinde akşam yemeğimizi hep beraber yiyeceğiz.


Kahlenberg Tepesi

II. Viyana kuşatmasının kaderini belirleyen Kahlenberg tepesinde geçmişe dönüyoruz.

Viyana kuşatmaları, Kanuni ve Avrupa’nın babası sayılan Şarlken’in düellosu, kahvenin savaş sırasında Viyana’ya gelmesinden girip tarihin renkli sayfalarında dolaşacağız.

Doğu’nun ve Batı’nın en büyük karşılaşmasına gideceğiz.


Belvedere Sarayı

Viyana'nın mutlaka görülmesi gereken mekanlarından biri Belvedere Müzesi'dir. Eski bir yapı olmasına karşın koleksiyonunda yer alan modern sanat eserleri ile ön plana çıkan müze özellikle Klimt resimleriyle tanınmaktadır. Egon Schiele gibi Avusturyalı sanatçıların eserlerinin yanı sıra Monet, Van Gogh, Renoir gibi sanat tarihinin en bilinen sanatçılarının eserlerini Belvedere Müzesi'nde görmek mümkündür.

Gerçekleşti

5 Gece

dna-logo.png
Yorumlar
Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating*
bottom of page